Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3368
Назва: Теорія селянської революції Лева Кріцмана, її європейські історичні основи та аграрний поступ Азії і Африки
Автори: Фареній, Ігор
Ключові слова: Л. Н. Кріцман
Африка
селянство
селянська революція
аграрна революція
В. П. Данилов
Азія
Дата публікації: 2018
Бібліографічний опис: Фареній, Ігор. Теорія селянської революції Лева Кріцмана, її європейські історичні основи та аграрний поступ Азії і Африки / І. Фареній // Східноєвропейський історичний вісник / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка ; [редкол.: В. Т. Борщевич, В. Марек, М. М. Вегеш та ін. ; гол. ред.: В. І. Ільницький ; відп. ред. М. Д. Галів]. - Дрогобич : [Посвіт], 2018. - Вип. 3 : Спеціальний випуск. - С. 41-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Короткий огляд (реферат): Стаття висвітлює теорію селянської революції вченого і державного діяча періоду 1920-х рр. Лева Кріцмана. Він розглядав селянську революцію як самостійне соціальне явища і вид буржуазної революції, яка руйнує феодальні порядки і відкриває шлях фермерському типу аграрного капіталізму, може мати як антифеодальний, так і антикапіталістичний характер, перешкоджає розвитку аграрному капіталізму, побудованому на великій власності та використанні найманої робочої сили. Однак, перемога селянства в такій революції можлива лише у разі її підтримки іншими соціальними верствами. Події 1917 р. інтерпретовані Кріцманом як селянська революція. Але одночасно з нею відбувалася й пролетарська революція, яка підтримала процес селянської революції, що забезпечило перемогу останньої. НЕП в його поглядах – безпосередній результат селянської революції. Кріцман надавав селянській революції всесвітньоісторичного значення. За його прогнозом, майбутні со ціалістичні революції в Західній Європі повинні супроводжуватися селянськими буржуазними революціями в колоніях європейських країн. Поєднання в часі епохи приходу до влади лівих і лівоцентристських партій у західноєвропейських державах, наступу у Європу комуністичної ідеології та розпаду колоніальної системи демонструє певну форму підтвердження прогнозів Кріцмана.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3368
Розташовується у зібраннях:Спеціальний випуск 3 (2018)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
41-_Фареній.pdf278,8 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.