Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4848
Назва: Із спостережень за формуванням словотвірної структури і семантики абстрактних найменувань (суфікс -чина/-щина)
Автори: Білоусенко, Петро
Ключові слова: суфікс -чина (-щина)
абстрактно-узагальнене значення
емоційно-експресивна семантика
негативна конотація
важливий стилістичний засіб
Дата публікації: 2017
Бібліографічний опис: Білоусенко, Петро. Із спостережень за формуванням словотвірної структури і семантики абстрактних найменувань (суфікс -чина/-щина) / П. Білоусенко // Рідне слово в етнокультурному вимірі : зб. наукових праць / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка [та ін.] ; [редкол.: Н. Клименко, З. Валюх, В. Винницький та ін. ; гол. ред. М. Федурко. - Дрогобич : Посвіт, 2017. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст. (14 назв).
Короткий огляд (реферат): Проаналізовано історію творення абстрактних назв на -чина (-щина), що іменують стан в колективі, суспільстві (обломовщина, кріпаччина), назви режимів, що панували в державі (аракчеєвщина, керенщина, денікінщина), абстрактно-узагальнених негативних якостей і ознак (брутальщина, групівщина) тощо. Звернено увагу на те, що за допомогою цього форманта твориться велика кількість похідних з емоційно-експресивною, часто негативною семантикою, унаслідок чого суфікс -чина (-щина) став вагомим словотворчим засобом стилістичної розбудови мови.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4848
Розташовується у зібраннях:Вип. 3 (2017)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
білоусенко.pdf401,17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.