Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4902
Назва: Концептуалізація образу жінки в українській та російській пареміології
Автори: Куцик, Олена Анатоліївна
Колечко Марія Дмитрівна, Марія Дмитрівна
Ключові слова: концепт
концептуалізація
малі фольклорні жанри
пареміологічні одиниці
прислів’я
тематична група
Дата публікації: 2015
Бібліографічний опис: Куцик, Олена Анатоліївна. Концептуалізація образу жінки в українській та російській пареміології / О. А. Куцик, М. Д. Колечко // Рідне слово в етнокультурному вимірі : зб. наукових праць / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка [та ін.] ; [редкол.: Н. Клименко, З. Валюх, В. Винницький та ін. ; гол. ред. М. Федурко. - Дрогобич : Посвіт, 2015. - С. 131-140.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто лінгвістичні параметри концепту «жінка» в пареміологічних одиницях, представлених у збірниках І. Франка «Галицько-руські народні приповідки» та В. Даля «Пословицы русского народа». Крізь призму культурно-семантичної вмотивованості виявлено та систематизовано прислів’я, які побудовано на основі зазначеного концепту в українській та російській мовах,визначено зв’язки між досліджуваними пареміями та когнітивними процесами їх концептуалізації. Установлено, що аналізований концепт має складну структуру. Вербальні засоби, які репрезентують його характерні ознаки,формують фрейм, що складається з двох протилежних мікрофреймів – зі знаком «плюс» і зі знаком «мінус». Такий підхід дав можливість виокремити кілька тематичних груп досліджуваних паремій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4902
Розташовується у зібраннях:Вип. 1 (2015)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
куцик_колечко.pdf420,65 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.