Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3530
Назва: Характеристика базових понять дослідження медіаосвіти в освітньому просторі дошкільного закладу в Австрії
Автори: Кристопчук, Тетяна
Щегловська, Уляна
Ключові слова: медіавиховання
медіаосвіта
медіакомпетентність
медіазасоби
медіадидактика
Дата публікації: 2023
Бібліографічний опис: Кристопчук, Тетяна. Характеристика базових понять дослідження медіаосвіти в освітньому просторі дошкільного закладу в Австрії / Т. Кристопчук, У. Щегловська // Молодь і ринок. - 2023. - №1. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст. (17 назв).
Короткий огляд (реферат): У статті здійснено порівняльний аналіз базових понять дослідження, що використовуються у європейському (німецькомовному) та вітчизняному науковому дискурсі. Показано, що за змістом поняття “медіаосвітаˮу вітчизняному науковому просторі трансформувалося і сьогодні розглядається як навчання медіа, навчання через медіа і навчання для медіа; засоби набуття знань, умінь і навичок в освітньому процесі. Зазначено, що у німецькомовнійнауковій літературі поняття “медіаосвітаˮтлумачиться як освіта, пов՚язана з усіма видами медіа (друкованими, графічними, звуковими, візуальними тощо) і різними технологіями. У документах ЮНЕСКО поняття медіаосвіта визначається як навчання теорії та практичних умінь для опанування сучасними масмедіа, які розглядаються частиною специфічної, автономної галузі знань у педагогічній теорії та практиці. Поняття медіаосвіта австрійськими науковцями тлумачиться як дослідницький процес, який базується на ключових концепціях, що в основному є аналітичними інструментами, а не альтернативним змістом. Акцентовано, що поняття “медіакомпетентністьˮнауковці визначають по-різному, що призвело до появи різних моделей медіакомпетентності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3530
Розташовується у зібраннях:Журнал “Молодь і ринок”

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
273174-Текст статті-633583-1-10-20230302.pdf586,44 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.