Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3873
Назва: Олександр Тисовський про систему соціального виховання
Автори: Зубрицький, Ігор Ярославович
Смеречак, Леся Іванівна
Ключові слова: О.Тисовський
соціальне виховання
сімейне виховання
національно-патріотичне виховання
морально-етичне виховання
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Зубрицький І. Я. Олександр Тисовський про систему соціального виховання / І. Я. Зубрицький, Л. І. Смеречак // Перспективи та інновації науки (Серія "Педагогіка", Серія "Психологія", Серія "Медицина"). - 2024. - № 2. - С. 207-218.
Короткий огляд (реферат): У статті на основі окремих сюжетів із публікацій, вміщених на сторінках науково-педагогічного журналу «Наша Школа» та педагогічного часопису «Світло», які виходили у Східній Галичині у першій третині ХХ ст., розглядаються погляди українського галицького педагога, основоположника і організатора Пласту О.Тисовського на проблеми соціального виховання. Особливо привабливими у цьому аспекті є ідеї О.Тисовського щодо організації процесу соціального виховання українських дітей та учнівської молоді в умовах перебування земель Східної Галичини під іноземною окупацією після Першої світової війни. За результатами дослідження виокремлено ключові ідеї О.Тисовського, спрямовані на розбудову ефективної системи соціального виховання дітей та учнівської молоді, зокрема його підходи до налагодження взаємодії закладів освіти, сімей та громадськості. Також, розкривається значущість інтеграції цих аспектів для формування гармонійно розвинутої особистості у контексті цілеспрямованої, спеціально налагодженої соціально-виховної діяльності з позицій тогочасних викликів. Особлива увага зосереджена на змісті, формах організації та методах, прийомах та засобах соціального виховання українських школярів в навчальних закладах Східної Галичини першої третини ХХ століття. Розуміння О.Тисовським суспільних процесів та висунуті ним ідеї соціального виховання підростаючого покоління у повоєнний період не втрачають своєї актуальності й у теперішній час, а дослідження творчої спадщини українського педагога має безперечне теоретичне значення для розвитку сучасної теорії соціального виховання.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/3873
Розташовується у зібраннях:Наукові видання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Зубрицький І. _Смеречак Л..pdf321,05 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.