Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4680
Назва: Пізнавально-інформаційні та виховні заходи щодо ушанування пам’яті учасників і жертв російсько-української війни (2014–2024)
Автори: Ільницький, Василь Іванович
Царик, Роман
Ключові слова: політика пам’яті, сучасна російсько-українська війна, Український інститут національної пам’яті, пізнавально-інформаційні заходи, освіта, патріотичне виховання
Дата публікації: 31-гру-2024
Бібліографічний опис: Ільницький В. І. Пізнавально-інформаційні та виховні заходи щодо ушанування пам’яті учасників і жертв російсько-української війни (2014–2024) / В. І. Ільницький, Р.Царик // Актуальні питання гуманітарних наук: / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, В. Ільницький, І. Зимомря]. Дрогобич : Видавничий дім «Гельветика», 2024. Вип. 81. Том 2. С. 4–13.
Короткий огляд (реферат): Мета статті – проаналізувати пізнавально-інформаційні, просвітницько-виховні заходи щодо увічнення пам’яті захисників і захисниць України, жертв російської агресії, які загинули під час сучасної російської-української війни (2014–2024). Методологія дослідження включає принципи історизму, науковості, авторської об’єктивності, а також загальнонаукові (аналіз, синтез, типологізація) та спеціально-історичні (історико-генетичний, історик-системний, історико-типологічний) методи. Наукова новизна: уперше досліджується пізнавально-інформаційний, просвітницько-виховний інструментарій політики пам’яті в Україні щодо сучасної російсько-української війни (2014–2024). Висновки. Отже, пізнавально-інформаційні (просвітницько-інформаційні) та освітні (виховні) заходи політики пам’яті щодо сучасної російсько-української війни включають: виставки, конференції, відеопроєкти, онлайн-ресурси, методично-виховні ініціативи тощо. За ініціативи УІНП та при підтримці громадських державної влади і організацій щорічно проводяться форуми українських патріотичних справ, на який передусім залучають освітян. Чи не найбільший такий форум на тему «Від декомунізації до деокупації» відбувся у травні 2016 р., зібравши понад 200 учасників. Регулярним є виставковий проєкт «Воїни. Історія українського війська», який працівники УІНП та його міжрегіональних відділень демонструють у різних містах України щорічно з нагоди Дня захисника і захисниці. Крім того, постійно організовуються вуличні виставки українських художників, картини яких присвячені воєнним подіям, а також фотовиставки на воєнну тематику. Створені УІНП і розміщені в соцмережах відеоролики розповідають про жінок-учасниць війни. Одним із найвагоміших проєктів щодо у рамках реалізації політики пам’яті в Україні щодо російсько-української війни став «Віртуальний музей російської агресії». Значну увагу приділено питанням національно-патріотичного виховання дітей і молоді, розроблено Стратегію національно-патріотичного виховання на 2016–2020 рр., опрацьовувалася Державна цільова програма національно-патріотичного виховання на період до 2025 р. Крім того, УІНП підтримував проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл». Водночас були внесені зміни до навчальних програм «Історія України» та «Захист України», спрямовані на розкриття причин, подій та наслідків сучасної російсько-української війни. Підготовлено «Збірку методичних рекомендацій до відзначення пам’ятних дат у загальноосвітніх навчальних закладах», підібрано і рекомендовано книги і фільми для перегляду школярам. Започатковано освітній проєкт «Діалоги про війну», створено й інтерактивну карту «Ukraine War Today», банерні виставки тощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4680
Розташовується у зібраннях:Наукові видання



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.