Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5951
Назва: Роль практичної стилістики у вихованні чуття мовної культури
Автори: Холявко, Ірина
Ключові слова: стилістика
практична стилістика
стилістична норма
стилістична норма
культура мови
Дата публікації: 2024
Бібліографічний опис: Холявко, Ірина. Роль практичної стилістики у вихованні чуття мовної культури / І. Холявко // Проблеми гуманітарних наук : зб. наук. праць ДДПУ імені Івана Франка / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка ; [редкол.: М. Ю. Федурко (гол. ред.), С. М. Альбота, О. В. Косович та ін.]. - Дрогобич : Вид. дім "Гельветика", 2024. - Вип.60 : Філологія. - С. 159-165.
Короткий огляд (реферат): У статті описано специфіку сучасної стилістики як мовознавчої галузі, що потребує виходу за рамки мовознавства, адже деякі стилістичні явища неможливо пояснити без використання поняттєвого апарату риторики, культури мовлення, девіатології, психології тощо. Актуальність публікації вмотивована потребою акцентувати увагу на ролі практичної стилістики у формуванні необхідних для сучасної людини мовленнєвих умінь і навичок. Мета публікації – визначити роль практичної стилістики у формуванні стилістичної культури мовлення як частини загальної культури особистості, що передбачає активне володіння мовою з дотриманням культуромовних норм, уміння добирати й поєднувати мовні засоби, адекватні ситуації спілкування, демонструвати комунікативні якості мовлення, оптимальні для конкретної ситуації спілкування, зрештою, розвиток соціально активної особистості, що впевнено почувається в сучасному світі. Наголошено, що практична стилістика тісно пов’язана з культурою мовлення. Зазначено, що володіння стилістичною культурою мовлення забезпечує його нормативність, здатність вільно висловлювати свої думки та почуття в усній та письмовій формах з дотриманням етичних та етикетних норм спілкування. Доведено, що в опануванні стилістичної культури мовлення важливу роль відіграє практична стилістика, адже саме ця галузь лінгвостилістики орієнтована на формування стилістичних навичок і вмінь, необхідних кожному мовцеві для підвищення рівня стилістико-мовленнєвої культури. З’ясовано специфіку стильових і стилістичних норм порівняно з іншими мовними нормами; представлено типологію стилістичних помилок. Автор доходить висновку, що практичне значення стилістики полягає в піднесенні культури мовлення суспільства, розвитку мовного чуття, естетичного смаку мовців, подоланні мовної одноманітності, розширенні арсеналу засобів вираження думки, запобіганні ненормативності мовлення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5951
Розташовується у зібраннях:2024 Вип. 60. Філологія

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
холявка.pdf352,69 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.