Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5972
Назва: Аналіз сучасних англомовних коміксів та їх типологія
Автори: Черниш, Оксана
Парнус, Катерина
Біляк, Ірина
Ключові слова: комікс
історія походження коміксів
класифікація
жанр
малюнок та мінімум тексту
терапевтична роль
Дата публікації: 2023
Бібліографічний опис: Черниш, Оксана. Аналіз сучасних англомовних коміксів та їх типологія / О. Черниш, К. Парнус, І. Біляк // Проблеми гуманітарних наук : зб. наук. праць ДДПУ імені Івана Франка / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка ; [редкол.: М. Ю. Федурко (гол. ред.), С. М. Альбота, О. В. Косович та ін.]. - Дрогобич : Вид. дім "Гельветика", 2023. - Вип.56 : Філологія. - С. 88-94.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто сучасні англомовні комікси та їх типологію, а також історію становлення цього жанру. Стверджено, що він становить невід’ємну частину сучасної літератури й користується значною популярністю у читачів різного віку, зокрема в підлітків. Підтверджено, що комікси є за своєю суттю «мальованою історією» чи «розповіддю у картинках», яка об’єднує словесні та візуальні елементи й повідомляє про складне й серйозне просто, а саме за допомогою малюнків і мінімуму тексту. Такий спосіб подання інформації найбільш сприйнятливий і найменш вразливий. Встановлено, що численні дослідження засвідчують позитивний психологічний ефект від прочитання коміксу, а також констатують безболісне сприйняття та усвідомлення реальності читачами. Тож за допомогою графічних історій та створення певного образу персонажа можна здійснювати психологічний супровід і надавати постійну психоемоційну підтримку людям різного віку, що й зумовлює актуальність дослідження особливостей жанру коміксів. Відповідно мета статті полягає в аналізі історії походження коміксів і з’ясуванні їхнього впливу на соціальні проблеми суспільства. Зазвичай комікси різняться між собою формою та форматом. Відповідно виокремлюють щорічник або Annual, британський щорічник, щомісячні видання (Monthly), представлені серією або низкою серій, BD (Labandedessinee) (європейські комікси), вебкомікс та графічну новелу. Існує кілька підходів до класифікації коміксів залежно від їхньої форми, обсягу, стилю, жанру, сюжету тощо. Вони реалізуються в різних жанрах та притаманному їм стилі. Комікси як візуальний засіб передачі інформації успішно використовують у різних сферах, зокрема в навчанні, просвітницькій та профілактичній діяльності тощо. Показано, що вони відіграють неабияку терапевтичну роль у підтримці та збереженні ментального здоров’я, що є особливо актуальним для України, яка перебуває у стані війни.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/5972
Розташовується у зібраннях:2023 Вип. 56. Філологія

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
черниш.pdf386,23 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.