Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4533
Назва: Психологія творчості Алєксандра Фредра: трансформація творчого дискурсу, українська рецепція
Автори: Набитович, Ігор Йосипович
Ключові слова: Фредро,
театр
драматургія
поезія
комедія
жанр
психологія творчості
Класицизм
культурна доба
Галичина
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Набитович І. Психологія творчості Алєксандра Фредра: трансформація творчого дискурсу, українська рецепція. Київські полоністичні студії: Збірник наукових праць Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Том ХХХVIII. Ред. Р. Радишевський. Київ, 2022. C. 172-200.
Короткий огляд (реферат): Драматургія Алєксандра Фредра вже у першій чверті ХІХ століття поступово перетворить Галичину й у центр польської культури. У статті розглянуто особливості психології творчості, трансформацію і творче становлення драматурга: від дитячих вистав до юнацької обсценної поезії часів Наполєонівських війн, і далі – до комедій. Комедії Фредра – це не театр характерів, схематизованих і точно окреслених класицистичним різцем стильових засобів. Ці постаті виходять за кордони схематизму. Його герої живі й довершені – навіть у своїй дрібничковості, нікчемних пристрастях та нужденності їхніх ідеалів і прагнень. Усе це чинить їх реальними. Разом вони творять великий театр життя Галичини. Він був останнім пророком Класицизму, який провіщує світання Романтизму, руйнуючи поетику класицистичної комедії, закладаючи мости й торуючи для комедії нові шляхи розвитку. Український галицький театр, який починає формуватися дещо пізніше ніж польський театр у Галичині, не зацікавився комедіями А. Фредра. Найважливішою причиною цього бачиться величезна прірва ментальних і культурних просторів поляків та українців Галичини.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4533
Розташовується у зібраннях:Наукові видання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Nabytovych_27.docx75,64 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.