Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4897
Назва: До питання про витоки нульсуфіксальної деривації іменника (суфікс-ja)
Автори: Білоусенко, Петро
Ключові слова: суфікс-флексія
праслов’янська мова
первинне значення
вторинна семантика
дефонологізація йота
морфонологічні чергування
Дата публікації: 2015
Бібліографічний опис: Білоусенко, Петро. До питання про витоки нульсуфіксальної деривації іменника (суфікс-ja) / П. Білоусенко // Рідне слово в етнокультурному вимірі : зб. наукових праць / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка [та ін.] ; [редкол.: Н. Клименко, З. Валюх, В. Винницький та ін. ; гол. ред. М. Федурко. - Дрогобич : Посвіт, 2015. - С. 34-42.
Короткий огляд (реферат): Визначено склад похідних іменників із суфіксом-флекцією -ja в праслов’янській мові та їхню семантику, показано, яку вторинну конкретну семантику розвивали деривати з первинним значенням. У перших утвореннях -jа був “живим” суфіксом, а потім -j цього форманта “розчинився” в структурі слова: у сполученні з негубними приголосними асимілювався попереднім приголосним і зникав, а з губними -j переходив у губний + l. У період дефонологізації йота й були закладені морфонологічні чергування, які бралися до уваги при творенні нових іменників. Розмежування етимології й словотвору дало підстави відмовитися від уведення глибинного j в дериватологічному аналізі, а похідні типу гребля (<grebja), торгівля (<torgovja), круча (<krutja) відносити до нульсуфіксальних утворень.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4897
Розташовується у зібраннях:Вип. 1 (2015)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
білоусенко.pdf420,1 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.